První návštěva

 

Pro většinu pacientů pokud jsou odesláni např. z chirurgického oddělení , praktickým lékařem …na naše oddělení ONKOLOGIE, je již vyslovení tohoto slova spojeno s úvahou „pokud mě posílají na onkologii, je to už se mnou špatné"

 

Velká většina nově zjištěných nádorových onemocnění vyžaduje, aby byla dobře léčena, další následnou léčbu – např. chemoterapii, ozařování…

Tato léčba se indikuje z důvodu možné přítomnosti nádorových buněk , které nebyly zjistitelné v době operace. U některých nádorových onemocnění je naopak lépe začít např. s chemoterapií , aby se nádor zmenšil  dal se lépe odoperovat a jeho chování bylo, například chemoterapií, výrazně oslabeno.

 

Proto se vydejte na první návštěvu bez obav, že Váš život příchodem na ONKOLOGII končí. 

 

Pokud přicházíte poprvé, je lepší poprosit rodinu či někoho blízkého, aby první návštěvu absolvoval s Vámi. Informací, které uslyšíte bude poměrně hodně a více uší více ví.

 

Někdy je dobré, pokud si dotazy, které se Vám například od operace honí hlavou sepsat a bod po bodu je poté probrat. PTEJTE SE!, PTEJTE SE!...

 

Při prvním pohovoru s Vámi lékař probere Vaše onemocnění , jaké jsou možnosti léčby, jak léčba probíhá , jaké jsou nežáto sedoucí účinky a celý proces s Vámi naplánuje podle Vašeho stavu a Vašeho rozhodnutí. Sestřičky s Vámi sepíší zdravotní kartu – zde uvádíte kromě jména a rodného čísla, telefonické kontakty na Vás či rodinné příslušníky, jméno Vašeho praktického lékaře a dalších specialistů , které navštěvujete, jména lidí , které můžeme informovat, pokud se na Váš zdravotní stav budou ptát. Připravte si seznam léků, které užíváte. Telefonické informace NEPODÁVÁME!

 

Pokud při první návštěvě budete váhat, zda danou léčbu absolvovat, nic se neděje, vydáme Vám telefonické kontakty a po rozmyšlení nám dáte vědět , či si domluvíme další návštěvu.

 

A závěrem – NE po každé chemoterapii vypadají vlasy, díky výborným lékům, které jsou dnes k dispozici se nevolnost a zvracení dá dobře tlumit, po ozařováním se NEDĚLAJÍ „díry do těla", jak se někteří nejen pacienti domnívají.

 

 

Takže se nebojte, budeme se snažit Vám pomoci!

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

+420 569 472 513 - chemoterapie lékař

+420 569 472 514 chemoterapie sestra

+420 569 472 394 konziliární dispenzární ambulance lékař

+420 569 472 512 konziliární dispenzární ambulance sestra

+420 569 472 237 radioterapeutická ambulance

+420 569 472 579 - sestry

+420 569 472 516 - ozařovny (objednání 7-10.)

Aktuálně z našeho oddělení

15.07.2024 20:55

Uzavření oddělení

Oddělení klinické a radiační onkologie je od 15.7. do 26.7. 2024 uzavřeno. Čerpáme řádnou dovolenou. 
02.06.2024 17:54

Onkojóga

   

Kniha pro onkologické pacienty a rodinné příslušníky

 

 

MysliProtiRakovině

Malá nebo velká, hlavně at jsou zdravá

Výživa pro onkologické pacienty

předpis tzv. sippingu" (výživy k popíjení) může onkolog předepsat na základě tohoto dotazníku max. na  4 týdny a do max 600kcal/den

 

Cévní přístupy - PICC , chemoport

Maminy s rakovinou

Naše oddělení na 

Instagramu ZDE  

Platformě X ZDE

První návštěva

Datum: 06.03.2022

Vložil: dmytro9999@gmail.com

Titulek: Ua

Ahoj. Jsem občan Ukrajiny. moje rodina je nucena uprchnout před válkou. ale máme problém. moje žena má rakovinu prsu. metastázy v plicích a játrech a lymfatických uzlinách. absolvoval 1 chemoterapii. potřebujeme pokračující léčbu. je možné to udělat v ČR. konkrétně na vaší klinice. zda český uprchlický sektor bude schopen pokrýt léčbu. Pracuji v České republice, ale jsme připraveni uprchnout do kterékoli země na světě, kde můžeme mé ženě zachránit život. děkuji za jakoukoliv odpověď a pomoc.
dmytro9999@gmail.com