První návštěva

 

Pro většinu pacientů pokud jsou odesláni např. z chirurgického oddělení , praktickým lékařem …na naše oddělení ONKOLOGIE, je již vyslovení tohoto slova spojeno s úvahou „pokud mě posílají na onkologii , je to už se mnou špatné"

 

Velká většina nově zjištěných nádorových onemocnění vyžaduje,aby byla dobře léčena, další následnou léčbu – např. chemoterapii, ozařování…

Tato léčba se indikuje z důvodu možné přítomnosti nádorových buněk , které nebyly zjistitelné v době operace. U některých nádorových onemocnění je naopak lépe začít např. s chemoterapií , aby se nádor zmenšil  dal se lépe odoperovat a jeho chování bylo, například chemoterapií, výrazně oslabeno.

 

Proto se vydejte na první návštěvu bez obav, že Váš život příchodem na ONKOLOGII končí. 

 

Pokud přicházíte poprvé, je lepší poprosit rodinu či někoho blízkého, aby první návštěvu absolvoval s Vámi. Informací, které uslyšíte bude poměrně hodně a více uší více ví.

 

Někdy je dobré , pokud si dotazy,které se Vám například od operace honí hlavou sepsat a bod po bodu je poté probrat. PTEJTE SE!, PTEJTE SE!...

 

Při prvním pohovoru s Vámi lékař probere Vaše onemocnění , jaké jsou možnosti léčby, jak léčba probíhá , jaké jsou nežádoucí účinky a celý proces s Vámi naplánuje podle Vašeho stavu a Vašeho rozhodnutí. Sestřičky s Vámi sepíší zdravotní kartu – zde uvádíte kromě jména a rodného čísla, telefonické kontakty na Vás či rodinné příslušníky, jméno Vašeho praktického lékaře a dalších specialistů , které navštěvujete, jména lidí , které můžeme informovat, pokud se na Váš zdravotní stav budou ptát. Telefonické informace NEPODÁVÁME!

 

Pokud při první návštěvě budete váhat, zda danou léčbu absolvovat, nic se neděje, vydáme Vám telefonické kontakty a po rozmyšlení nám dáte vědět , či si domluvíme další návštěvu.

 

A závěrem – NE po každé chemoterapii vypadají vlasy , díky výborným lékům,které jsou dnes k dispozici se nevolnost a zvracení dá dobře tlumit, ozařováním se NEDĚLAJÍ „díry do těla" , jak se někteří nejen pacienti domnívají.

 

 

Takže se nebojte, budeme se snažit Vám pomoci!

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

+420 569 472 513 - chemoterapie lékař

+420 569 472 514 chemoterapie sestra

+420 569 472 394 konziliární dispenzární ambulance lékař

+420 569 472 512 konziliární dispenzární ambulance sestra

+420 569 472 237 radioterapeutická ambulance

+420 569 472 579 - sestry

+420 569 472 516 - ozařovny

Kniha pro onkologické pacienty a rodinné příslušníky

 

 

MysliProtiRakovině

Výživa pro onkologické pacienty

předpis tzv. sippingu" (výživy k popíjení) může onkolog předepsat na základě tohoto dotazníku max. na  4 týdny a do max 600kcal/den
 

Aplikace vitamínu C

Provádíme po domluvě podpůrnou aplikaci vitamínu C , t.č. pouze u onkologických 
pacientů tel. 569 472 513, (článek ZDE )
 
 

Cévní přístupy - PICC , chemoport

Aktuálně z našeho oddělení

01.03.2020 08:28

Provoz ambulancí

V týdnu od 2.3. do 6.3. neordinuje MUDr. Štěpánková. Není přítomna s. Slavíčková. Pozvaní pacienti, kteří vyžadují odběry, budou odebráni v I. patře ( chemoterapeutický stacionář) 
03.01.2020 11:55

Umístění ambulancí

Po dokončení stavebních prací je již na svých místech ambulance dr. Štěpánkové (klinická onkologie I) a prim.dr. Lehanky ( radioterapeutická ambulance).  Chemoterapeutický stacionář je od 20.ledna je také na svém původním místě - první patro vpravo.

První návštěva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.